smoking-room-or-smoking-cabin-healthcare

Tabákový kouř

ve zdravotnictví

Ve zdravotnictví (včetně domácích sester a nemocnic) jsou zaměstnanci, pacienti a návštěvníci, kteří kouří. Pacienti (a zejména psychiatři) v ošetřovatelských a pečovatelských domech kouří mnohem víc než jiné skupiny.  Dobrá opatření pro extrakci tabákových kouřů jsou nutné proto, aby nedošlo k obtěžování pracovníků a návštěvníků.  Nikdo by neměl být ovlivněn tabákovým zápachem nebo tabákovým kouřem přítomným v kuřácké místnosti. Proto kuřárna musí být účinně utěsněná a vybavena filtrováním kouře.

    Máte dotazy ohledně vylepšení vnitřního ovzduší?

Grace air cleaner

Odstraňuje tabákový kouř, pachy, viry, mikroorganismy a (jemný) prach v malých místnostech.

VisionAir air cleaner

Odstraňuje tabákový kouř, pachy, viry, mikroorganismy a (jemný) prach ve velkých prostorách.

Popelník s velkou kapacitou, nezanechává žádné stopy tabákového kouře a zdržuje pachy.

Smoke ‘n Go kuřácká kabina

Modulární kuřácká kabina; odstraňuje nepříjemné pachy a tabákový kouř

Modulární kuřácká kabina; odstraňuje nepříjemné pachy a tabákový kouř

Firmy s čistým vzduchem

Čistič vzduchu pro odstranění nevhodných pachů

Ve zdravotnictví jsou zaměstnanci, pacienti a návštěvníci, kteří kouří. Pacienti  v ošetřovatelských a pečovatelských domech kouří mnohem víc, než jiné. V některých případech, kdy pacient prošel toho hodně, by bylo blbí popřít mu jeden z jeho posledních zbývajících komfortů. Kouření v některých státech je občas povoleno i ve zdravotnictví. Dobrá opatření pro extrakci tabákových kouřů je proto nutná, aby nedošlo k obtěžování pracovníků a návštěvníků/pacientů. Ostatní by neměly být ovlivněny tabákovým zápachem a hlavně tabákovým kouřem přítomným v kuřácké místnosti, které by mohly “uniknout”. Proto místnost musí být účinně utěsněna a vybavena dostatečným odvětráním kouře nebo filtraci.

Které řešení tabákového kouře je nejlepší pro zdravotnictví?

V oblasti zdravotnictví je možná řada řešení, přesto je třeba věnovat zvláštní pozornost fyzickým poruchám některých pacientů. Všechna řešení Euromate jsou vhodná pro vozíčkáře. Dalším bodem pozornosti je psychiatrický stav pacienta. Někteří pacienti mají psychické poruchy, které mohou způsobit, že se někdy stanou agresivními. K tomu musí být řešení a atributy kuřácké místnosti zajištěny na místě a být nezničitelné.

Vytvoření kuřácké místnosti je nejvhodnější volbou, pokud je k dispozici dostatek místa. V takovém případě musí být odvod kouře integrován do kuřácké místnosti. Nejefektivnějším řešením je instalace čističky vzduchu přímo v místnosti, protože ta je plug-and-play a odstraňuje tabákový kouř velmi důkladně, prostřednictvím recirkulace. Kromě toho není potřeba provádět žádné vrtání a  externí odvádění, protože v kuřácké místnosti není potřeba instalovat potrubí.

Kuřácká kabina ve zdravotnictví by mohla být dobrým řešením. zejména pokud je dostupný prostor spíše omezen. Kuřácké kabiny jsou dostatečně velké, aby tam mohlo stát více lidí a jejich prostředí je vhodné pro rychlé a příjemné kouření. Kabiny mohou být vyrobeny pro invalidní vozíky a jsou odolné proti vandalismu. Kuřácká kabina je určena pro rychlou instalaci a je plug-and-play, což znamená, že lze jí snadno přesunout i jinam. Kromě toho není potřeba připojovat další potrubí nebo zařizovat další odvádění znečištěného vzduchu. Recirkulační systém odfiltruje tabákový kouř ze vzduchu a vyfoukne čistý vzduch zpět do kabiny, bez zápachu nebo obtěžování tabákovým kouřem.

Otázky nebo bezplatné rady?

Máte otázky ohledně odstranění tabákového kouře? Prosím, ponechte svou e-mailovou adresu a telefonní číslo a budeme reagovat na Vaši zprávu co nejrychleji.

Bezpečnostní kód::
security code
Prosím, zadejte bezpečnostní kód:

Odeslat

Požádat o nabídku


    This will close in 0 seconds