Stofafzuiging-textielindustrie

Odsávání prachu

pro textilní průmysl

Pro práci v textilním průmyslu se používají všechny druhy textilií a látek. Během těchto procesů se vytváří spousta prachových částic, které zůstávají zavěšeny ve vzduchu haly a usazují se (vysoké náklady na čištění), které především mohou způsobit různé zdravotní problémy. Abyste tomu zabránili, je třeba instalovat systém čištění vzduchu a odsávání prachu. Zvláště suroviny, jako je surová vlna, syntetická vlákna a surová bavlněná tkanina, mohou způsobit zdravotní potíže. Především jsou to malé částice prachu v těchto surovinách, které způsobují problémy, protože mohou být vdechovány hluboko do plic. Tyto částice prachu mohou být také endotoxiny, což znamená, že jsou jedovaté.

    Máte dotazy ohledně vylepšení vnitřního ovzduší?

Průmyslová čistička  vzduchu

Odstraňuje (jemný)
prach, kouř a částice oleje v průmyslových budovách.

Firmy s čistým vzduchem

Ukončení vážných zdravotních problémů v textilním průmyslu

Zdravotní stížnosti v textilním průmyslu zahrnují zejména: potíže s dýcháním, kašel (s hlenem) a pocit tlaku na hrudi, zvýšená pravděpodobnost vzniku chronické infekce sliznic v dýchacích cestách (bronchitida), zúžení dýchacích cest (byssinóza – “hnědé plicní onemocnění”), plicní emfyzém a předčasná smrt, zejména v důsledku srdečních a oběhových onemocnění.

Který systém odsávání prachu je pro textilní společnost nejvhodnější?

Textilní prach je pro textilní průmysl velkým problémem kvůli jeho dopadu na zdraví zaměstnanců i na náklady na čištění. Odstraňování prachu pro textilní průmysl je zapotřebí k vyřešení problémů.

Zvláště pro textilní průmysl, firma Euromate navrhla čističku vzduchu HFE, která snižuje prach o více než 90%. Pokud je ve vzduchu haly méně prachu, vede to k nižším nákladům na čištění a menší nepřítomnosti v důsledku nemoci. Proto je důležité instalovat odsávání prachu ve výrobní hale. Euromate HFE je odsávací jednotka s výkonným ventilátorem, která je instalována samostatně a proto není potřeba jí  připojovat k centrálnímu ventilačnímu systému. Jedná se o zařízení plug-and-play, které přitahuje znečištěný vzduch, filtruje a vyfukuje vyčištěný vzduch zpět do haly. Odsávač prachu Euromate je také instalován zdarma, je plug-and-play a všestranný (takže může být také použit i pro jiné účely).

Výhody odsávání prachu Euromate

 • Zlepšení kvality ovzduší v textilním průmyslu díky odsávání prachu přináší výhody, jako například:

   

 • Vyšší produktivita (zdravý vzduch udržuje zaměstnanci bděle a pozorné)
 • Zdravé zásobování čerstvým vzduchem, účinné odsávání a filtrací vnitřního vzduchu
 • Žádné další nepříjemné  zápachy, které mohou vzniknout při zpracování textilu
 • Úspora energie: vyhřívaný a chlazený vzduch se rozděluje rovnoměrně přes textilní halu a není vyfukován na jednom místě
 • Čerstvé, příjemné textilní haly pro personál a zákazníky
 • Vyšší produktivita: pracovníci jsou na konci dne méně unavení
 • Nižší náklady na čištění
 • Nižší absence v důsledku nemoci
 • Dobrý obraz: rozlišovací faktor v textilním odvětví

Otázky nebo bezplatné rady?

Máte otázky ohledně  odsávání prachu v textilním průmyslu? Prosím, ponechte svou e-mailovou adresu a telefonní číslo a budeme reagovat na Vaši zprávu co nejrychleji.

Bezpečnostní kód::
security code
Prosím, zadejte bezpečnostní kód:

Odeslat

Požádat o nabídku


  This will close in 0 seconds