Dust-extraction-in-the-workplace

Odstranění prachu

v pracovišti

Většina aktivit společnosti zaměřené na zpracování dřeva nebo truhlářskou výrobu zahrnuje práci s dřevem. Jedná se o řezání, broušení a někdy zpracování dřeva. Tyto procesy produkují prach, který je  obvykle zachycen přímo u strojů. Ovšem zbývající prach, zejména střední a jemný prach, nelze zachytit typickým odsáváním, a proto prach zůstává ve vzduchu, případně se usadí na podlahu a jiné věci a stroje. Cesta k vyřešení tohoto problému je odstranění prachu.

V dřevozpracujícím podniku nebo tesařství se vyrábí spousta prachu z dřeva, který způsobuje na pracovišti nejrůznější problémy. To zahrnuje problémy se stroji, vysoké náklady na čištění a zdravotní problémy zaměstnanců, protože pracovníci mohou vdechnout prach. Tohle rozhodně není zdravé, protože dřevěný prach v plicích může způsobit různé alergické reakce a vést k zdravotním problémům. Může dráždit pokožku, oči a dýchací cesty. Navíc může prach ze dřeva způsobit rakovinu.

    Máte dotazy ohledně vylepšení vnitřního ovzduší?

Průmyslová čistička  vzduchu

Odstraňuje (jemný)
prach, kouř a částice oleje v průmyslových budovách.

Firmy s čistým vzduchem

Který systém na odsávání prachu je pro dřevozpracující společnost nejvhodnější?

Dřevěný prach je pro mnohé podniky zabývající se zpracováním dřeva je velkým problémem nejen pro kvalitu práce, produktivitu a náklady, ale také pro zdraví zaměstnanců. Musí být proto co nejdokonaleji odstraněn ze vzduchu.

Firma Euromate speciálně pro dřevozpracující firmy navrhla prachový odsávač (HFE), který snižuje dřevní prach o více než 90%. To je obrovský rozdíl a vede k nižším nákladům na čištění, k menší absenci v důsledku nemoci a lepší kvalitě práce.  Instalace odsávání prachu od společnosti Euromate na pracovišti je zcela praktické a chytré řešení.

Plug-and-play: bezpečné a efektivní odsávání a filtrace

Filtrační jednotky Euromate se od konkurence značně liší, protože nejsou připojeny k centrálnímu systému odsávání prachu. Jedná se o jednotky plug-and-play, které nasávají vzduch, filtrují a vyfukují vyčištěný vzduch zpět na pracoviště. Společnosti zabývající se zpracováním dřeva nebo tesařské dílny jsou vystavené nebezpečí požáru, který se může dostat do odsávacího systému, a proto se společnost Euromate rozhodla zachycovat prach v samostatných  sáčkových filtrech. Jedná se o nejbezpečnější a nejúčinnější řešení problému prachu pro podnik zaměřený na zpracování dřeva. Odsávač prachu Euromate je instalován zdarma, samostatně, je plug-and-play a je všestranný.

Výhody optimální kvality vzduchu:

Zlepšení kvality ovzduší u dřevozpracujících společností s těžbou prachu přináší výhody, včetně:

 • Vyšší produktivita (zdravý vzduch udržuje zaměstnancv dobré kondici)
 • Zdravé zásobování čerstvým vzduchem účinné odsávání a filtrací vnitřního vzduchu
 • Žádné další nepříjemné zápachy, které mohou vzniknout při zpracování dřeva
 • Úspora energie: vytápěný a chlazený vzduch je rovnoměrně rozdělen skrze dřevoobráběcí dílnu
 • Čerstvé a příjemné dřevozpracující zařízení pro personál a zákazníky
 • Vyšší produktivita: pracovníci jsou na konci dne méně unavení
 • Nižší náklady na čištění
 • Nižší absence v důsledku nemoci
 • Dobrý obraz v rámci odvětví zpracování dřeva

Otázky nebo bezplatné rady?

Máte otázky ohledně čištění vzduchu v zubní laboratoři? Prosím, ponechte svou e-mailovou adresu a telefonní číslo a budeme reagovat na Vaši zprávu co nejrychleji.

Bezpečnostní kód::
security code
Prosím, zadejte bezpečnostní kód:

Odeslat

Požádat o nabídku


  This will close in 0 seconds